S’kanë të ndalur ndihmat!/ Këngëtari dhuron 15 milionë lekë

Listës së artistëve shqiptarë që nuk janë kursyer me ndihma për të prekurit nga tërmeti më i fuqishëm prej katër dekadash në Shqipëri, i është shtuar së fundi edhe Gena.

Këngëtari ka dhuruar 15 milionë lekë për fondacionin “Fundjavë ndryshe“, një dhuratë zemërgjerë dhe e shumëvlerësuar në një moment kaq të vështirë si ky për shumë familje shqiptare, të cilat pasi u përballën me traumën e lëkundjes së fuqishme të tokës, tani duhet të bëjnë llogaritë edhe me faktin që kanë mbetur jashtë.

LEXO EDHE  "Ke të dashur jashtë", konkurentja e Përputhen braktis live emisionin