Pas Braçes e Veliajt, i vjen rradha edhe Lleshajt/ Rama: Jam unë udhëheqësi, që të gjej shtegun aty ku s’ka…

Kryeministri Edi Rama me situatën e krijuar pas tërmetit të 26 nëntorit nuk ka kursyer talljet me ministra e kryebashkiakë, ndërsa shfaqet kudo vetë, duke marrë rolin e protagonistit.

Mediat postuan një video ku shihet Edi Rama teksa shtynte nënkryeministrin Erion Braçe, që të mos i qëndrojë as anash dhe as para.

Më pas u postua një tjetër video ku Rama i hakërrehet Erion Veliajt, të cilit i kërkon të dalë në mëngjes për të lyer pallatin.

LEXO EDHE  "Fresku"/ Kokainë e pistoletë me vete, arrestohet 45-vjeçari (VIDEO)

Sot, Rama zgjodhi të merrej me ministrin e Brendshëm, Sandër Lleshaj. Ministri e paralajmëroi Ramën që të mos futeshin në rrugë pa krye, por mori një përgjigje deliri.

Sandër Lleshaj: Hajde se nuk ka më ça të shohim andej.

Edi Rama: Nuk ka, nuk ka, po prandaj jam udhëheqësi unë, që të gjej shtegun aty ku s’ka. E shef që ka?