Morena Taraku ndihmon sërish/ Merr përsipër operimin e vogëlushit (Foto)

Morena Taraku si çdo shqiptar është prekur për ngjarjen e rëndë të shkaktuar tërmeti. Ajo është solidarizuar me gjithë të prekurit nga tërmeti duke i ndihmuar shumë me ushqime, batanije dhe ilaçe.

Së fundmi, përmes një postimi në “InstaStory” këngëtarja ka ndarë me fansat gjestin human që po bën për një vogëlush që ka probleme me sytë. Atij i duhet të operohet, por familja e tij nuk ka mundësi. Kështu Morena e ka marrë përsipër këtë operacion.

“Këtë rast e marr unë përsipër për operimin e ëngjëllit”, shkruan Taraku.

LEXO EDHE  Rrëfehet modelja 40-vjeçare: Sek*i përmirësohet me vitet

Në postimet e saj  shihet dhimbja e madhe që ndjen për njerëzit e prekur nga tërmeti. Në një prej postimeve është edhe një foto e saj ku shihet me lot në sy.

“Smë ndalen lotët, jam me ju çdo moment, dhe gjithçka që lexoj për fëmijët që kanë humbur prindërit e që ende nuk e dinë…e shumë tjera të rënda që për Zotin e madh lutem çdo minutë për juve…. të gjithë së bashku”.