Vendi nuk gjen paqe, sërish lëkundje sizmike, ja ku ishte epiqendra

Vendi ynë nuk po gjen paqe nga tërmetet. Para pak çastesh është shënuar një tjetër lëkundje sizmike me magnitudë 4.0 e shkallës rihter, me epiqendër 10 km nga Durrësi dhe 42 km nga Tirana, me thellësi 2 km. Kjo lëkundje është ndjerë në disa qytete përfshirë edhe Tiranën.

LEXO EDHE  Vranësira dhe rrebeshe shiu, çfarë ndodh me motin/ Zonat e rrezikuara

Lëkundjet vijojnë që të shkaktojë frikë tek qytetarët, megjithatë intensiteti i këtyre lëkundjeve është në rënie, ndërsa sipas sizmiologëve këto pasgoditje të tërmetit të rënë më 26 nëntor janë normale. Kujtojmë se tërmeti i së martës shkaktoi 51 viktima dhe 900 të plagosur.