Makina përplas pastruesen e qytetit, niset me urgjencë drejt Traumës (EMRI)

FOTO ILUSTRUESE

Një aksident i rëndë është regjistruar që në orët e para të mëngjesit të sotëm, ku një automjet ka përplasur rëndë një grua 45-vjeçare, në qytetin e Fushë-Krujës.

E plagosura është Silvana Lami, një nga pastrueset e qytetit, e cila ka marrë dëmtime të shumta dhe është nisur menjëherë në Spitalin e Traumës në Tiranë.

LEXO EDHE  Vijon rritja e personave të infektuar nga Covid në Itali! 552 raste të reja në 24 orët e fundit

Ngjarja ndodhi në lagjen ‘SMT’ të Fushë-Krujës, ndërkaq policia ndodhet në vendngjarje për sqarimin e plotë të rrethanave të aksidentit.