Tha se nuk di të bëjë freestyle/ Tayna thyen heshtjen: “Nesër shi me lot reperesh”

Reperja e njohur Arta ka postuar një shkrim në Instastory, postim ky i cili thuhet se i drejtohet Taynës. “Freestyle? me msu vjershën Freestyle, jooo”, shkruante Arta ndërkohë që vetëm para pak ditësh Tayna publikoi një ‘Freestyle’.

Arta gjatë një prononcimi për “Blitz.al” tha se nuk ka asgjë personale me Taynën, thjesht nuk e kupton se si disa vargje të mësuara përmendësh mund të konsiderohen nga të gjithë si ‘Freestyle’. “Unë jam moti në këtë lloj të muzikës, dhe nuk mund të rri të shikoj kështu lajmesh që qarkullojnë, banale, joprofesionale, vetëm sa për klikime”, ka thënë mes të tjerash Arta.

LEXO EDHE  Arti në zi/ Ndërron jetë aktorja e njohur shqiptare

Tayna ka reaguar tërthorazi me anë të përgjigjeve që i ka dhënë fansave e miqve në Instastory.

Reperes i erdhi një pyetje nga bashkëpunëtori i saj Cricket, i cili i tha: “Do ketë nesër reshje lokale shiu apo do jetë ditë me diell?” Ndërsa Tayna i tha: “Shi me lot reperesh”.