Në kërkim për vrasje, drogë dhe vjedhje/ Tre të ekstraduar drejt Italisë

Ekstradohen drejt Italisë tre shtetas shqiptar, të kërkuar nga drejtësia italiane, për vepra të rënda penale.

Policia njoftoi se u bë ekstradimi drejt Italisë i shtetasve:

  • S. T., alias V. D., 50 vjeç, lindur në Elbasan, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi autoritetet gjyqësore italiane, më datë 09.03.2017, kanë lëshuar ndaj këtij shtetasi urdhër-arrest për kryerjen e veprës penale “Vrasja me paramendim”, parashikuar nga Kodi Penal italian.
  • K. E., alias K. S. , 47 vjeç, lindur në Krujë, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi Gjykata e Milanos, Itali e ka dënuar këtë shtetas me 6 vite burg, për veprën penale “Vjedhja me armë”, parashikuar nga Kodi Penal italian.
  • R. K., 37 vjeç, lindur në Fier, i shpallur në kërkim ndërkombëtar nga Interpol Roma, Itali, pasi Gjykata e Brescias në Itali, më datë 19.01.2018, ka lëshuar ndaj këtij shtetasi urdhër-arrest për veprën penale “Pjesëmarrja në organizatë kriminale me qëllim trafikimin e lëndëve narkotike ”, parashikuar nga Kodi Penal italian.

Në kërkim për vrasje, drogë dhe vjedhje/ Tre të ekstraduar drejt Italisë

Në kërkim për vrasje, drogë dhe vjedhje/ Tre të ekstraduar drejt Italisëhttps://boldnews.al/2019/11/20/ne-kerkim-per-vrasje-droge-dhe-vjedhje-tre-te-ekstraduar-drejt-italise/

Gepostet von Boldnews.al am Dienstag, 19. November 2019

LEXO EDHE  Ndryshimi i kufinjve, Kryeministri slloven përgënjeshtron Ramën: S´kam folur ndonjëherë