E mërkurë, Janar 27, 2021
Etiketimet Ekstradim

Etiketim: ekstradim

Pjesë e grupit kriminal të trafikut të drogës, ekstradohet nga Bullgaria...

Ekstradohet nga Bullgaria drejt Shqipërisë një shtetas 49-vjeçar, lindur në Turqi, por banues në Durrës. "Nga Interpol Tirana, në bashkëpunim me Interpol Sofja, Bullgari,...

Pjesë e Ndraghetës, ekstradohet drejt Italisë krahu i djathë i Bujar...

Ardian Çekini, i njohur si krahu i djathtë i Bujar Sejdinit, pjesë e Ndraghetës, është ekstraduar drejt Italisë. Çekini u arrestua në 26...

Kërkohej për rrëmbim personi, esktradohet nga Greqia 29-vjeçari/ Detajet

Një 29-vjeçar u arrestua nga policia greke, ndërsa ishte shpallur në kërkim ndërkombëtar. I arrestuari është ekstraduar drejt Shqipërisë, ndërsa kërkohet për rrëmbim personi...

Plagosi me armë një person/ Malvin Skarra arrestohet në Itali dhe...

Policia italiane ka arrestuar një 34 vjeçar shqiptar, për të cilin gjykata ka dhënë masën e sigurisë “arrest me burg” për një plagosje të...

Pjesë e celulave terroriste/ Komron Zukhurov ekstradohet drejt Gjermanisë

Sot është ekzekutuar vendimi i Gjykatës së Tiranës, e cila kishte vendosur ekstradimin drejt Gjermanisë për shtetasin nga Taxhikistani, Komron Zukhurov 24 vjeç, i...

Të dënuar për vepra të rënda, ekstradohen 3 persona

Tre persona janë ekstraduar nga Belgjika e Italia për të vuajtur pjesën e mbetur të dënimit për veprat penale që kanë kryer. "Falë bashkëpunimit të...

I dënuar për mashtrim, ekstradohet nga Franca 45-vjeçari

Interpol Tirana ka ekstraduar nga Franca shtetasin, Ilir Kello, 45 vjeç. Ai është dënuar në mungesë me 6 vite burgim, pasi akuzohet për mashtrim...

Ekstradimet me SHBA-në, qeveria arrin parimisht marrëveshjen për ndryshimin në ligj

Qeveria e Shqipërisë ka miratuar në parim një traktat ekstradimi me Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Më parë, Shqipëria dhe Shtete e Bashkuara të Amerikës...

Të akuzuar për vrasje dhe vjedhje me dhunë, ekstradohen nga Greqia...

Dy shtetas janë ekstraduar nga Greqia drejt Shqipërisë, pasi ishin në kërkim ndërkombëtar. Sipas një njoftimi zyrtar nga Policia e Shtetit, është bërë ekstradimi nga...

Ekstradohet shtetasi grek, akuzohet për krijimin e skemave mashtruese me TVSH/...

Një shtetas grek, i shpallur në kërkim nga autoritetet shqiptare, u ekstradua nga Danimarka drejt Tiranës. 46-vjeçari grek, D.Th, akuzohet për krijimin e skemave mashtruese...

Në kërkim nga Italia, arrestohet Dritan Kllogjeri dhe Ernest Kaçi

Tre persona janë arrestuar nga policia këtë mëngjes. Sipas informacioneve paraprake, këta persona ishin të shpallur në kërkim ndërkombëtar, pasi akuzohen për një sërë...

Në kërkim për vrasje, drogë dhe vjedhje/ Tre të ekstraduar drejt...

Ekstradohen drejt Italisë tre shtetas shqiptar, të kërkuar nga drejtësia italiane, për vepra të rënda penale. Policia njoftoi se u bë ekstradimi drejt Italisë i...

Ekstradohet nga Franca dibrani, tentoi të vrasë një vit më parë...

Një 20-vjeçar i cili ishte në kërkim ndërkombëtar është ekstraduar nga Franca drejt Shqipërisë. Sipas informacioneve paraprake, K.F., lindur në Peshkopi/Dibër, është ekstraduar pasi...
WhatsApp DENONCO