Interi “godet” në merkato/ Conte “fërkon” duart

Më parë dukeshin si thashetheme, por gjithçka duket se po konkretizohet, pasi Olivier Giroud pritet t’i bashkohet skuadrës së Interit në merkaton e janarit.

“Gazzetta dello Sport”, raporton se 33-vjecari i ka kërkuar skuadrës së Chelseat, të  largohet në  janar, në mënyrë që të luajë më shumë minuta për të qenë sa më në formë  në Europianin e vitit 2020.

LEXO EDHE  Zyrtare/ Ernest Gjoka rinovon me Shkëndijën, bie poshtë pista Daja

Gjithashtu në raportim thuhet që evetmja pengesë  deri më tani mes Interit dhe lojtarit, është kohë-zgjatja e kontratës, ku Interi është e gatshme t’i ofrojë një kontratë 18 mujore ku do të përfitojë 8 milionë euro, por Giroud shpreson për një kontratë 2 vite e gjysmë.