Arti shqiptar në zi/ Ndahet nga jeta këngëtari i njohur popullor! Emri (Foto)

Arti shqiptar është tronditur ditën e sotme nga lajmi i hidhur ndarjes nga jeta të këngëtarit të muzikës popullore dibrane, Sherif dervishi.

Lajmi për ndarjen nga jeta të Dervishit është bërë publik nga ish-deputetja Dhurata Çupi.

Ja postimi i Çupit:

Sherif Dervishi ka prekur zemrat e mijera Dibraneve dhe me gjerè. Artisti i shkelqyer ka humbur jeten sot. Vetem disa dite me pare ne nji ceremoni Dibrane mjaftoi nji kenge e tij dhe salla te brohoriste e gjitha. Shume i respektuar nga qytetaret Dibrane. Paste dheun e lehte kengetari i dashur per te gjithe.

LEXO EDHE  Cako lëshon ‘bombën’: Iluminati planifikon ‘PLANDEMINË 2’, Amerika e braktisi OBSH-në