Këngëtari i njohur befason me deklaratën e papritur: Jam homoseksual

Këngëtari i njohur latin Pablo Alboran u vetëdeklarua homoseksual gjatë publikimit të një video në Instagram. Alboran, i cili është nga artistët më të mirë spanjoll u shpreh përpara fansave të tij se ndihej krenar për shijet e tij seksuale.

“Jam këtu për t’ju treguar se jam homoseksual”– u shpreh 31 vjeçari. Pablo Alboran vitin e kaluar ka bashkëpunuar edhe me këngëtaren shqiptare me famë botërore Ava Max per hitin e tyre Tabu.

LEXO EDHE  Si reagojnë Beatrix dhe Donaldi kur dëgjojnë këngën dedikuar Borës në 'BBV'

Në një fjalim, artisti bukurosh andaluzian ka siguruar që me siguri shumë njerëz “tashmë e dinin atë ose e imagjinuan” dhe se ai kurrë nuk ishte ndier “i diskriminuar”, as nga familja e tij dhe as nga kompania e tij e regjistrimeve muzikore.