Koronavirusi i merr jetën këngëtarit të njohur (Foto)

Këngëtari i ungjillit i emëruar për çmimi “Grammy”, Troy Sneed është ndarë nga jeta si pasojë e komplikimeve të koronavirusit, në moshën 52-vjeçare.

Publicisti i Sneed, Bill Carpenter tha se këngëtari vdiq të hënën herët në mëngjes në një spital në Jacksonville, Florida.

Këngëtari udhëtoi nëpër Shtetet e Bashkuara që në fillimet e karrierës së tij, për të kënduar ungjillin me Korin Masiv të Georgia-s. Ai u shfaq me korin në filmin 1996 ‘Gruaja e predikuesit’, duke interpretuar Whitney Houston dhe Denzel Washington.

Sneed ndihmoi në formimin e Rinisë Për Krishtin, e cila përbëhej nga anëtarë midis moshës 12 dhe 18 vjeç nga Kori Masiv i Georgia-s.

Si një artist solo, Sneed lëshoi ​​shtatë albume dhe pati disa këngë hit brenda fushës së ungjillit përfshirë ‘Work It Out’ dhe ‘Zemra ime thotë Po,’ të cilat arritën kulmin në vendin e dytë në tabelën e ungjillit të Billboard.

Featured image of article: Koronavirusi i merr jetën një tjetër artisti, vdes këngëtari i nominuar për “Grammy” pas komplikimeve të Covid-19