Riorganizimi në LSI/ Ish-kryebashkiaku i Beratit zgjidhet Sekretar për Pushtetin Lokal

LSI ka nisur riorganizimin e saj në të gjitha qarqet. Në këtë kuadër ajo ka zhvilluar zgjedhje në strukturat e partisë. Kryesia Ekzekutive e LSI ka marrë vendim për emërimin si Sekretar të Pushtetit Lokal  Petrit Sinaj, ish kryebashkiak i Beratit.

LEXO EDHE  Koronavirusi në Shqipëri, VOA: Situata po përkeqësohet, shifrat kulmuan në 24 orët e fundit

Ndërkohë pak ditë më parë, kryesia Ekzekutive e LSI zgjodhi edhe koordinatorët për qarqet Tiranë, Durrës dhe Vlorë.

Për Tiranën u zgjodh Përparim Spahiu, për Durrësin Nasip Naço dhe për Vlorën Flamur Çelaj