Atentati ndaj prokurorit/ RENEA zbarkon në Elbasan dhe Peqin, rrethohet një banesë

Forcat Speciale të policisë janë duke zhvilluar një operacion për arrestimin e Julian Sulos, i njohur me nofkën “Juli Pashakos”. Gjurmët e tij janë gjetur në makinën e atentatorëve, të cilët qëlluan me armë prokurorin Arjan Ndoja, ku ai mbeti i plagosur bashkë me Aleksandër Lahon, ndërsa vdiq shoferi Andi Maloku.

Për këtë arsyje policia kërkon ta arrestojë “Julin e Pashakos, i cili i shpëtoi aksionit të një nate më parë.

LEXO EDHE  Jemi në situatë anormale, të pandodhur më parë/ Deputetja e PS flet edhe për zgjedhjet e parakohshme

Burime bëjnë me dije se RENEA po kontrollon disa banesa ku dyshohet se është fshehur Julian Sulo, i përfolur edhe për disa ngjarje të tjera kriminale. Aktualisht Forcat RENEA po mbajnë të rrethuar një banesë në periferi të Elbasanit, ndërkohë që ka prani të shtuar edhe në Peqin e Rrogozhinë.