Në burg për atentatin ndaj prokurorit, Redjan Rraja kërkon lirinë në Apel

Rredjan Rraja

Avokati i Redjan Rrajës, Besnik Çerekja ka ankimuar në Gjykatën e Apelit për Krime të Rënda masën e sigurisë “arrest me burg” të dhënë nga Gjykata e shkallës së parë për klientin e tij.

Rraja përmes avokatit ka kërkuar ndryshimin e masës së sigurisë pasi pretendon pafajësinë.

LEXO EDHE  "Më 2 mars ti vemë fre arrogancës së Ramës"/ Aleati i Bashës thirrje qytetarëve: Boll toleruam

Kushëriri i deputetit, Rraja është i vetmi i arrestuar , si i dyshuar për atentatin e Durrësit, ku vdiq shoferi Andi Maloku dhe u plagosën prokurori Arjan Ndoja dhe miku i tij, Aleksandër Laho (Pëllumb Muharremi).