Çfarë është FAUDA? / Ironia e Dylgjerit: Këta do bëjnë prapë tërmet…

Gazetari Ylli Dylgjeri përmes një postimi në rrjet ka ironizuar ministra dhe ish-ministra të qeverisë Rama, por edhe deputetin Ulsi Manja dhe Damian Gjiknuri, që flasin për reformën në drejtësi dhe atë zgjedhore.

Dylgjeri e nis postimin me pyetjen çfarë është FAUDA, dhe më pas shkruan “F-Fatmir Xhafa, A-Aleksandër Lleshi, U-Ulusi Manja, D-Damian Gjiknuri, dhe A-ja e fundit është Alenca e të gjithëve për të vënë rendin këtu në Shqipëri.Këto do bëjnë prap Tërmet”.

LEXO EDHE  Punonte në një shtëpi bari, arrestohet shqiptari në Angli (EMRI)

Postimi i Ylli Dylgjerit

Çfarë është FAUDA?

Si i paditur pyeta një polic të Rendit këto ditë.

Më sqaroi shpejt : FAUDA tha, janë shefat

F-Fatmir Xhafa, A-Aleksandër Lleshi, U-Ulusi Manja, D-Damian Gjiknuri, dhe A-ja e fundit është Alenca e të gjithëve për të vënë rendin këtu në Shqipëri.Këto do bëjnë prap Tërmet!
E kuptova- i thashë. Më në fund e vunë edhe Rendin pas…30 mijë ditëve!

Suksese.