Aksident në Divjakë, humb jetën 88 vjeçari

Aksident me pasojë vdekje në Divjakë. Një 88 vjeçar është përplasur nga një motoçiklistë dhe për pasojë ka ndërruar jetë në spitalin e Lushnjës.

Ngjarja ndodhi rreth orës 18:30, në qytetin e Divjakës. Shtetasi E.B, 17 vjeç, duke drejtuar një mjet tip motor, ka goditur një këmbësor, shtetasin Ndrek Prendi, 88 vjeç, i cili ndërroi jetë në Spitalin e Lushnjës.

LEXO EDHE  Rëndohet bilanci, 6 pacientë humbin jetën 24 orët e fundit

Grupi hetimor po punon për kapjen e drejtuesit të mjetit dhe zbardhjen e plotë të ngjarjes.