Borxhet s’kanë të ndalur, 2.3 mln edhe për bebet/ Eksperti i ekonomisë thumbon Ramën

Eksperti i ekonomisë, Besart Kadia, ka thumbuar Kryeministrin Edi Rama lidhur me borxhin e krijuar ndaj bebeve.

Kadia shkruan në rrjet se Rama premtoi rritjen e bonuseve për bebet, por në fakt shpërblimi i munguar i lindjeve është 2.3 mln euro.

Postimi nga Besart Kadia

Do rrisim bounset për lindjen e fëmijeve… bërtiste qeveria para një viti….

Detyrime të “Gjendjes civile” për shpërblimin e munguar të lindjeve është 293 milionë lekë (2.3 milionë euro); bërtasin faktet….

LEXO EDHE  Ish-zv.ministrja socialiste: Rama të heqë dorë nga kjo historia e uljes së taksave

O fol e mba…

Sot janë 62 milionë euro më pak ne buxhetin e shtetit për shkak të paaftësisë dhe militantizmit të shfrenuar që po e plackit shtetin dhe po rrënon ekonominë.

Tashmë cdo bebe që lind mirëpritet me fjalinë e preferuar të shtetit:

TA KAM!