E shtunë, Gusht 8, 2020
Etiketimet Borxhe

Etiketim: borxhe

Kriza nga Covid-19 në Shqipëri/ Qytetarët marrin para borxh për të...

Situata e vështirë e krijuar në ekonomi nga Covid-19 ka bërë që individët, jo vetëm të ulin kërkesën për kredi për blerje shtëpie dhe...

Borxhet e 61 bashkive të drejtuar nga PS, 80 mln dollarë...

Porta Vendore ka siguruar letrën dërguar kryetarëve të 61 bashkive në Shqipëri, në të cilën ministrja e Financave dhe Ekonomisë Anila Denaj i kërkon...

Financat: Fatura e arbitrazhit arrin në 1105 mln euro 93,5% i...

Fatura që qeveria shqiptare do të shlyejë ndaj vendimeve të gjykatës së arbitrazhit është po aq e dëmshme për stabilitetin fiskal, sa edhe tërmeti...

Eurobondi 650 mln, Soko: Borxhet i paguajnë qytetarët, Rama thjesht shpenzon...

Aktivisti i Nismës Thurrje, Pano Soko, përmes një postimi në rrjetet sociale ka reaguar mbi Eurobondin me vlerë 650 mln euro që Qeveria Rama...

Bashkia Tiranë e mbytur nga borxhet, në 2020 duhet të paguhen...

Borxhi prej 2.8 miliardë lekësh që Veliaj do të marrë për ndërtimin e teatrit kombëtar sjell një rëndesë të madhe për familjet në kryeqytet...

Plasi keq/ Ish-mikesha e “përndiqte” dhe ofendonte prej muajsh këngëtaren, Jonida...

Blogerja Alba Danaj është në qendër të vëmendjes së mediave që prej ditës së djeshme për shkak të një postimi në Instagram ku i...

“Po e mbyll qeverisjen me borxh të ri për të larë...

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, ka ironizuar Kryeministrin Edi Rama, lidhur me borxhet. Manjani shkruan se në 2013-ën, kohë kur Rama mori mandatin e...

Borxhe që po shiten si dhurata!

Në rrjetet sociale të ministrave dhe deputetëve të PS-së lavdet që i thuren Ramës për Konferencën e Donatorëve mund të krahasohen vetëm me ato...

Çdo shqiptar ka 3,200 euro borxh

Shqiptarët kanë 9.15 miliardë euro borxh, rriten pagesat për shërbimin e borxhit. Qeveria zgjat afatin e borxhit për t’ia kaluar pagesat qeverisë tjetër. Ulen...

Borxhet s’kanë të ndalur, 2.3 mln edhe për bebet/ Eksperti i...

Eksperti i ekonomisë, Besart Kadia, ka thumbuar Kryeministrin Edi Rama lidhur me borxhin e krijuar ndaj bebeve. Kadia shkruan në rrjet se Rama premtoi rritjen...

Shteti ka rënë/ Malaj: Borxhet e papaguara të sigurimeve vazhdojnë të...

Ish-ministri i Financave në qeveritë socialiste, Arben Malaj, përmes një postimi në rrjetet sociale ka ngritur shqetësimin mbi borxhet e papaguara në 2018 të...

Si do të mblidhen 880 milionë euro borxhe të kompanive më...

Bizneset i kanë borxh tatimeve një shumë prej 107.7 miliardë lekë, ose rreth 880 milionë euro, sipas të dhënave të tatimeve të raportura në...

Borxhi tatimor paguhet edhe me këste/ Ja tre hapat që duhet...

Drejtoria e Përgjithshme e Tatimeve njofton tatimpaguesit për kushtet dhe detyrimet për të cilat lidhet marrëveshja me këste dhe afati i zgjatjes së kësaj...
WhatsApp DENONCO