“Albin Kurti ‘vdes’ nëse nuk kundërshton oligarkët dhe ndërkombëtarët”- Andi Bushati: Shqipëria nuk ka politikanë që…

Gazetari Andi Bushati ka thënë se nëse kandidati për kryeministër nga radhët e Vetëvendosjes, dhe njëkohësisht fituesi i zgjedhjeve, Albin Kurti, gjatë kohës sa të qeverisë Kosovën nuk kundërshton oligarkët dhe ndërkombëtarët, ai mund të “vdes” politikisht.

“Albini mund të ‘vdesë’, nëse nuk kundërshton oligarkët dhe ndërkombëtarët njëjtë si e bënte gjatë kohës sa ishte në opozitë. Sepse të jesh në pushtet nuk është njëjtë si në opozitë. Në opozitë t’i kundërshtosh oligarkët dhe ndërkombëtarët nuk është e lehtë”, ka thënë Bushati, në emisionin Pressing të T7.

LEXO EDHE  Si do jetë moti këtë javë?/ Mbërrin zyrtarisht pranvera, sa do shkojnë temperaturat në fundjavë

Ai gjithashtu tha se në Shqipëri nuk kemi liderë të tillë si Albin Kurit.

“Kurti është një njeri që beson tek idetë e veta dhe kjo gjë është e rrallë. Ne jemi mësuar të kemi politikanë që sot janë të djathtë e nesër të majtë, e kam fjalën për Shqipërinë”, është shprehur Bushati,