Bushati apo Rama? Ish-zv.minisrja socialiste: Koha për reflektim, jo mburrje, bërtitje e imponime

Ish-zv.ministrja e Financave në qeverinë Rama, Irena Beqiraj, ka reaguar në rrjetet sociale lidhur me emisionet e mbrëmjes së të enjtes, ku te Opinioni ishte Edi Rama, ndërsa në Real Story, Ditmir Bushati.

Në postimin e saj, Beqiraj ka zgjedhur Bushatin dhe jo ramën, ndërsa shkruan se është koha për reflektim, jo për mburrje, bërtitje e imponime.

“Shqipëria është në pikë kthese. Dreqi e morri, në pikat e kthesës nuk ka shenja treguese. Në pikat e kthesës ka nevojë për qartësi, për drejtim, qetësi. Në pikat e ktheses ka nevojë për reflektim”, shkruan ajo.

Postimi nga Irena Beqiraj

Dije, pas nje kohe te gjate u jam kthyer te enjteve politike !

Ne Top Story , Ditmir Bushati, i qete , reflektues, autokritik komunikues i shkelqyer me Lubonjen , edhe Vasjarin .

Filluan spotet publicitare , keshtu qe, vendosa te shikoj cfare ka Opinioni. Tek opinion ishte Lideri i Partise time .Aty bertitej , sulmohej, imponohej , kishte tone te larta ne mungese totale te respektit per fjalen e njeri tjetrit .
U ktheva menjehere tek Top Story .
Nuk kishin mbaruar reklamat, por vendosa te shoh reklamat ne pritje te nje debati ku sigurisht ndaheshim mendime te ndryshme , por mbi te gjitha kishte qartesi e jo llum propagande .

LEXO EDHE  Nard Ndoka: Rama nuk është as politikan, as menaxher, as burrë shteti, por as njeri!

Shqiperia eshte ne pike kthese . Dreqi e morri , ne pikat e ktheses nuk ka shenja treguese . Ne pikat e ktheses ka nevoje per qartesi , per drejtim , per qetesi . Ne pikat e ktheses ka nevoje per reflektim .

E enjtja politike e kesaj jave me perforcoi besimin , se eshte vetem ne doren tone, te perdorim te gjitha energjite perfshire edhe mendimet ndryshe, duke i transformuar ne motorre zhvillimi per vendin. Sikurse eshte po ne doren tone te vendosim te shijojme diellin qe lindi serisht duke u mburrur me oret e shpenzuara ne telefon here me Merkelin e here me Macronin !