Po udhëtonte me motorr, aksidentohet rëndë turisti zvicerian

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e kësaj të mërkure në qytetin e Shkodrës.

Një turist nga Zvicra po udhëtonte me motor ka humbur kontrollin dhe ka përfunduar në një greminë pran shtratit të lumit Kir.

LEXO EDHE  Çmenduri? Veliaj zgjedh një dyqan tatuazhesh për mbrojtjen anti-Covid të fëmijëve në çerdhe

I aksidentuari ka marrë plagë dhe është dërguar me urgjencë në spital. Mësohet se ai është jashtë rrezikut për jetën.

Aksidenti ka ndodhur në aksin rrugor Prekal-Kir.