VIDEO/ Gjendet delfini i ngordhur në Gjirin e Lalzit

Një delfin i ngordhur është gjetur mesditën e sotme në bregdetin e Gjirit të Lalzit.

Video e mëposhtme tregon delfinin që ndodhet i ngordhur në breg, në zonën pranë Tarinit.

Nuk dihen ende shkaqet e ngordhjes së delfinit, nëse ai mund të ketë rënë pre e gjuetisë së paligjshme, apo është godtitur nga mjete lundruese.

LEXO EDHE  Në gjendje të dehur dhe me shpejtësi, ja kush është shoferi i rrezikshëm (VIDEO)