Denoncimi: Top Channel dhe Dixhitalb drejt falimentimit!

Top Channel dhe Dixhitalb drejt falimentimit, ndërsa drejtori i televizionit Ben Blushi po fsheh bilancet e tyre. Denoncimi bëhet nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili thotë se i referohet një mesazhi ardhur në adresë të tij, nga një “punonjës i TCH-së”.

Në një postin në Facebook, Berisha shkruan:

Top Channel dhe Dixhitalb drejt falimentimit!

Blushi, per here te pare ne 18 vjet ekzistence te ketyre, fsheh bilancin e tyre!

Pasi gjobiti ne menyre zuzare antiligjore me 200 euro 160 mije abonente te Klanit duke nderprere kontraten e transmetimit te emisioneve te ketij televizioni ne platformen Dixhitalb, Blushi nuk dorezon ne perputhje me ligjin bilancin e ketyre mediave ne QKR.

Prapa fshehjes se bilancit fshihet falimentimi qe shkaktoi Blushi me shkaterrimin qe iu beri ketyre mediave kombetare.

Lexoni denoncimin e punonjesit dixhital. sb

prsh doktor,

Jam punonjes ne top chenell,ju gjithe keto kohe keni shkruajtur ne vazhdimesi per gropen qe po ja ben ben blushi top medias. tashme duket se parashikimi juaj per faliment eshte vulosur si i vertete… top ch dhe digitalb jane te vetmet media ne gjithe shqiperin qe nuk kan ber publike xhiron e bilanceve te vitit 2018 te cilat sipas ligjit duhej te depozitoheshin me se largu deri me 31 korrik… per her te pare ne 18 vite ekzistence, topi i vjollces dhe blushit nuk ka dorezuar bilancet ne QKR dhe perkunder se ka kaluar nje muaj duket se nuk e kan ne plan ta bejne nje gje te tille… cfare po fshehin?jemi te friksuar dr se po del fjala jote, po na pret fati i libres

ps: Miq, prapa te gjitha operacioneve zuzare, meskine, xhahile me te cilat Blushi po shkaterron me sukses te plote Top Median, eshte dora e zeze e Edvin Mafise.

LEXO EDHE  "B*thlëpirje për përfitime personale"/ Kostaq Papa largohet nga grupi demokrat