Gazetari plas ‘bombën’: Ja në cilën bashki u manipuluan më shumë vota … (Video)

Aktivisti dhe gazetari i njohur, Aulon Kalaja, ka treguar se bashkia e Tiranës, mban rekordin për manipulimin e votave në votimet moniste të 30 qershorit.

Sipas Kalasë, Erjon Veliaj në 30 qershor ka marrë vetëm 105 mijë vota, dhe jo 152 mijë vota, siç rilindasit pretendojnë.

Ja postimi i Kalasë:

Duhet t’a dini se ne Bashkine e Tiranes, jane manipuluar me shume vota, se ne bashkite e tjera te Shqiperise. Sipas bisedave kofidenciale me monitorues te huaj te votimeve te 30 qershorit, ata konfirmojne se Erion Veliaj ka mare vetem 105 mije vota dhe jo 152 mije vota sic pretendojne socialistet dhe “KQZ” ne duart ne Rames. Ne Bashkine Tirane jane shtuar 47 mije vota. Dhe te mendosh qe Erion Veliaj, jo vetem qe ka mare shume me pak vota se ne 2015, por t’a shpif kur thote se me votoi Tirana. Tirana gjithesej ka 660 mije votues, ndersa fiqshitesi ka mare vetem 105 mije te tilla dhe e dime fort mire se si i ka mare ato.

LEXO EDHE  Njeriu i skandalit të pasaportave bëhet kryetari i Partisë Socialiste