Përfundon koha e rregullt në Super Kupën e Europës, asnjë fitues

Ka përfunduar me rezultatin 1-1 loja e rregullt në Super Kupën e Europës e cila luhet midis Liverpool dhe Cheslea në Besiktas Arena të Stambollit.

Pjesa e parë u mbyll me rezultatin 0-1 për blutë e Londrës ku golin e shënoi Oliver Giruod, teksa sapo filloi pjesa e dytë Sadio Mane barazoi shifrat.

Tani do të kemi 30 minuta shtesë dhe në rast se rezultati do të jetë barazim, do jenë penalltitë ato që do të shpallin ‘mbretëreshën’ e Europës.

VIDEO: Kante i jep fund karrierës së yllit të Liverpool me një lëvizje

Vetëm 3 minuta lojë në pjesën e dytë, shënohet goli i dytë në Superkupën e Europës

Dominim total i Chelsea ndaj Liverpool. Mbyllet pjesa e parë e Super Kupës së Europës

VIDEO/ Vjen goli i parë në Superkupën e Europës, Liverpool – Chelsea

LEXO EDHE  Barcelona "heq dorë" nga Dembele, kërkon ta shesë