Ish-ministri i Ramës thumbon Soreca/ Si ka mundësi që nuk e njeh…

Ish-ministri i Drejtësisë, Ylli Manjani, përmes një postimi në rrjet ka thumbuar Ambasadorin e BE-së në Tiranë, Luigi Soreca dhe shefat e tij në Bruksel, lidhur me njohjen e situatës politike në Shqipëri.

Manjani ngre pyetjen se si ka mundësi që situatën në Shqipëri e njohin më mirë deputetët e parlamenteve të vendeve të BE-së se sa Soreca apo shefat e tij në Bruksel.

LEXO EDHE  Automjeti përfshihet nga flakët, dyshohet për të lënduar

“Si ka mundësi që parlamenti Gjerman, Hollandez, Francez, Danez e nuk e di tjetër e njohin dhe e pasqyrojnë realitetin tonë shumë më mirë e korrekt se Soreca dhe shefat e tij burrokratë në Bruksel?!”, shkruan Manjani.