“Opozitës i iku autobusi i 30 qershorit”/  Paloka i përgjigjet Ramës: S’ka ardhur ende, jo ta kemi humbur…

Edi Paloka, nënkryetar i PD-së, ka reaguar përmes një postimi në rrjet lidhur me deklarimet e bëra nga kryeministri Edi Rama.

Paloka shkruan se në Shqipërinë e Ramës është provuar se qeveria nuk mund të largohet me votë, pasi ai nuk lejon zgjedhje të lira e të ndershme.

“Dy protestat e fundit kombëtare, të zhvilluara brenda pak orëve ; qoftë për pjesmarrjen, qoftë për vendosmërinë dhe duke marrë parasysh të gjitha rrethanat dhe situatat që u krijuan, do të bënin të reflektonte çdo njeri normal.

Po çfarë thotë Rama pas kësaj?!

“Qeveria nuk rrëzohet me kapsolla…E humbët autobuzin e qershorit…”

Në fakt asnje “autobuz” nuk është humbur se qershori dhe 30 qershori në veçanti me sa di unë, nuk kanë ardhur e jo më të kenë ikur”, shkruan Paloka.

Postimi i Edi Paloka

Ka raste qe duhet degjuar edhe cfare thote Rama…

Do e kisha edhe si thirrje kete per ata qe flasin gjithe kohes per “dhune te opozites”.

Shumica absolute e shqiptareve, te pakten 80% sipas sondazheve, te djathte e te majte, perfshi antare te PS, sot , per 1001 arsye ( qe nuk po i perseris),duan qe Rama te largohet. Ne nje vend normal kjo do duhej te realizohej pas zgjedhjeve demokratike, por ne Shqiperine e Rames kjo eshte provuar qe nuk mund te ndodh pikerisht sepse Rama nuk lejon te zhvillohen zgjedhje te lira e te ndershme.

LEXO EDHE  I dënuar me 18 vite burg në Itali, arrestohet në Lezhë 48-vjeçari

Ne keto kushte shumica , e jo vetem opozita, eshte ngritur ne protesta per te larguar Ramen e minimalisht te krijoje kushtet qe shqiptaret te zgjedhin lirisht nje qeveri qe te jete afer interesave te qytetareve.

Dy protestat e fundit kombetare, te zhvilluara brenda pak oreve ; qofte per pjesmarrjen, qofte per vendosmerine dhe duke marre parasysh te gjitha rrethanat dhe situatat qe u krijuan, do te benin te reflektonte cdo njeri normal.

Po cfare thote Rama pas kesaj?!

“Qeveria nuk rrezohet me kapsolla…E humbet autobuzin e qershorit…”

Ne fakt asnje “autobuz” nuk eshte humbur se qershori dhe 30 qershori ne vecanti me sa di une, nuk kane ardhur e jo me te kene ikur.

Po mbase Rama duhet degjuar kur thote se qeveria nuk iken me kapsolla dhe xhiro boshe. Kete duhet ta degjojne dhe 80 % e shqiptareve po ta kuptojne dhe ata qe vazhdojne te permendin “dhunen e opozites”.

A e kane pyetur Ramen se ku po kerkon te na coje, apo kjo nuk ju intereson…?