Gazetari bën deklaratën e fortë: Në 30 qershor nuk ka zgjedhje me një palë…

Gazetari Aleksandër Çipa tha se nuk mund të bëhen zgjedhjet në 2019 pa opozitën, apo me njërën palë.

Çipa tha se ka ende kohë për zhvillimin e negociatave mes palëve.

“Nuk mund që ndërkombëtarët, përfshi këtu edhe znj.Mogherinin të deklarojë që në 30 qershor nuk do të ketë zgjedhje.

LEXO EDHE  Zjarr i madh në Krujë, rrezikohet linja e tensionit të lartë

Ata nisen nga disa parime dhe flasin për zgjedhje, por harrojeni se mund të ketë zgjedhje në 2019 vetëm me njërën palë”, tha Çipa.