“Bindja Demokratike” ose kap ç’a të kapësh…/ Ironizon ish-ministri i Ramës

Ylli Manjani, ish-ministër i Drejtësisë, ka ironizuar në rrjet krijimin e partisë “Bindja Demokratike”. Manjani shkruan se kjo parti do të përbëhet nga demokratët e bindur, ka si qëllim t’i jepet pak oksigjen qeverisë dhe ka si objektiv kap ç’a të kapësh.

Komenti i Ylli Manjani

Lajm:

Krijohet parti e re.

Quhet: Bindja Demokratike.

Përbëhet prej: Demokratësh të bindur.

Qëllimi: ti jepet edhe pak oksigjen qeverisë.

Motivi: për inat të Lulit.

LEXO EDHE  Vazhdon të rëndohet bilanci në Itali nga Coronavirusi

Objektivi: kap ç’a t’kapësh.

Financohet nga: “sekret”

Koha e themelimit: shpejt e shpejt sa nuk ka ndërruar mendje PD.

Selia: godina e Kryeministrisë.

Programi: në hartim e sipër. ( coming soon) në varësi të situatës.

Slogani: opozitë e bindur e tigani plot.

——————

Konkluzioni:

Mirë ata që janë “bindur” nuk e kuptojnë dot se ku janë, po qeveria vërtetë beson se do mbijetojë me ta?!

Unë mendoj se jo…