Publikohet FOTO/ Ja lidhjet e Olsi Ramës me Kinezët e Rinasit

Të tjera detaje po hedhin dritë mbi ngjarjen e 9 prillit në aeroportin e Rinasit, ku miliona euro u grabitë nga persona ende të paidentifikuar.

Ndërsa komentonte supergrabitjen në Rinas, ish- kryeministri Sali Berisha ka publikuar edhe një detaj shumë domethënës.

Sipas Berishës, milionat e eurove të grabitura në pistën e avionëve të aeroportit , janë një vjedhje shtetërore.

LEXO EDHE  Zgjedhorja/ Çfarë do të bejë qeveria nëse opozita nuk tërhiqet nga kërkesat e saj? Ja çfarë thotë Rama

Ai madje publikoi edhe një foto të vëllait të kryeministrit, Olsi Rama me personelin e kompanisë koncensionare që kujdeset për sigurinë e aeroportit “Nënë Tereza”.

Sipas ish-kryeministri Sali Berisha për grabitjen e Rinasit duhet të vihet në pranga Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj, ministrja Belinda Balluku dhe sekretari i përgjithshëm i kryeministrisë, Engjëll Agaçi.