Larg duart nga Kavaja../ Paralajmërimi i ashpër për Edi Ramën pas arrestimeve të qytetarëve…

Ish-Kryeministri Sali Berisha i ka drejtuar një apel Kryeministrit Edi Rama që të mbajë duart larg Kavajës. Berisha shkruan në rrjet se kush guxon dhe prek Kavajën, prek fundin e tij të tmerrshëm.

“Një valë urrejtje dhe reprezaljesh ka shpërthyer që dje në Kavajë. Pretekst për këtë terror banditesk policor të urdheruar nga Edvini është bërë një ndeshje futbolli dhe një kurth i organizuar me këtë rast nga lart. Pas ndeshjes, falangat e krimit, gangsterë me uniformë, me urdhër të Edvin Kristaq Urrejtesit dhe Vasal Kimikut kane nisur natën vone arrestime dhe bastisje kriminale të qytetarëve në shtëpitë e tyre”, shkruan Berisha.

Postimi i plotë i Berishës:

Narko bandite te Edvin Kristaq Urrejtesit larg duart nga Kavaja!

Kush guxon e prek Kavajen prek fundin e tij te tmerrshem!

Miq, nje vale urrejtje dhe reprezaljesh ka sherthyer qe dje ne Kavaje. Pretekst per kete terror banditesk policor te urdheruar nga Edvini eshte bere nje ndeshje futbolli dhe nje kurth i organizuar me kete rast nga lart. Pas ndeshjes, falangat e krimit, gangstere me uniforme, me urdher te Edvin Kristaq Urrejtesit dhe Vasal Kimikut kane nisur naten vone arrestime dhe bastisje kriminale te qytetareve ne shtepite e tyre.

Duke denuar me ashpersine me te madhe kete stuhi urrejtje ndaj qytetareve te Kavajes kerkoj ndalimin e menjehershem te ketyre akteve banditeske ndaj qytetareve te Kavajes dhe paralajmeroj Edvinin se ata jane te gatshem ti japin atij ate qe iu dhane ne vitet 1990 eterve te tij xhelat te popullit shqiptar.

LEXO EDHE  Të paktën 25 të vdekur, detaje nga rrëzimi i avionit në Ukrainë

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital. sb

Pershendetje Doktor i nderuar dua te ndaj me ju nje ndodhi qe po ndodh ne kavaje.Dje ne ore 15:00 u lujt ndeshja decizive persa i perket futjes ne kategorine superiore midis bylisit dhe beses dhe u nderpre per shkak te nje gjygjtari kamikaz i komanduar nga lart per te denuar djersen dhe mundin e nje viti te tere te Beses.pervec kesaj me e keqja vjen me mbrapa ne kavaje duke filluar nga mbren ne oret e vona te nates kane nisur te arrestohen djem e prinder duke tmerruar familjaret dhe shkaku nuk esht vetem protesta por po arrestohen me motivin qe paskan dhare apo hellur sende ne fushen e lojes.Doktor e verteta esht nderyshe,kavaja ashtu si ne vitet e para te demokracise ishte e para qe ngriti zerin ne stadium kundra komuniszmit duke broboritur lir demokraci ne stadium,e njejta gje ndodhi dhe dje ku i tere populli kavajas nga shkallet e stadiumit brohoriti RAMA IK.kjo ka bere qe te behet terror policor mbreme oreve te vona ne shpiat e njerezve me pretekstin se kan bere rremuje ne stadium….doktor kavaja eshte me ju,bejeni problem kte.anonin ju lutem…se ca nuk pret nga kta…