FOTO/ Ja policët civilë që përndjekin protestuesit dhe më pas i arrestojnë…

Belind Këlliçi, kryetar i FRPD-së, ka publikuar në rrjetin social fotot e disa prej civilëve, policë të infiltruar në protestë, që sipas tij përndjekin të rinjtë dhe qytetarët që protestojnë.

Këlliçi shkruan se pa asnjë shenjë identifikuese, por me kodin e familjes mafioze të rilindjes dhunojnë, ndalojnë dhe çojnë nëpër komisariate a bodrume bashkish të rinjtë që janë kundër padrinos.

Postimi i Belind Këlliçit

Edi Rama erdhi ne pushtet me bandat kriminale dhe si bande kriminale vazhdon ta drejtoje shtetin. Edi Rama e ktheu policine e shtetit ne sherbim te krimit dhe krimin e veshi me uniforme policie, e sot krahas mbjelljes dhe korrjes se hashashit, trafikimit te saj, pastrimit te parave qe vijne nga droga tani u eshte shtuar edhe ruajtja e padrinos nga populli.

LEXO EDHE  “Legen. Jam shembulli i edukatës”, debate te ‘Ekonomia’ mes Shehit dhe Shalsit

Keta jane civilet e bandes se Edi Rames qe perndjekin te rinjte dhe qytetaret qe protestojne. Pa asnje shenje identifikuese por me kodin e familjes mafioze te rilindjes dhunojne, ndalojne dhe cojne neper komisariate a bodrume bashkish te rinjte qe jane kunder padrinos.

Po te kishte prokurori te pakapur, sot kapobanda dhe tufa e banditeve te tij do ishin para drejtesise. Por meqenese prokuroria eshte bere njesg me familjen mafioze te rilindjes, atehere i lind e drejta qytetareve t’u jape ate qe meritojne banditeve.

Shihini, mbajini mend dhe mos i harroni. Koha kur do te jene para drejtesise eshte e shpejte!

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here