Asamblea Politike e PPE, Basha takon kryetaren e CDU/ Ja për çfarë ka biseduar

Kreu demokrat Lulzim Basha po merr pjesë në punimet e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane, që po mbahet në Bruksel.

Punimet e Asamblesë kanë nisur sot dhe do të vijojnë edhe gjatë ditës së nesërme.

Ndërkohë në një postim në rrjetet sociale, Basha njofton mbi takimin që ka pasur me Annegret Kramp-Karrenbauer kryetaren e CDU, e cila zëvendësoi në këtë funksion kancelaren Angela Merkel.

LEXO EDHE  "500 mijë usd nga OSHEE për ata që fërkojnë Edin"/ Malltezi: A ka ndonjë SPAK, apo takohen me Ulsin...

“Në emër të PD shpreha mirënjohjen për mbështetjen e partisë sonë simotër CDU në hartimin e programit tonë ekonomik dhe modernizimin e PD”, shkruan Basha.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here