E entje, Korrik 29, 2021
Etiketimet PPE

Etiketim: PPE

Partia e Orban braktis Partinë Popullore Europiane

Partia Fidesz e kryeministrit hungarez, Victor Orban, do të braktisë grupin parlamentar të Partisë Popullore Europiane, PPE. Vendimi është marrë dhe shpërndarë në rrjetet sociale...

Rezoluta e PPE: Rama të zbatojë opinionin e Venecias për reformën...

Asambleja Politike e Partisë Popullore Europiane, në një rezolutë të miratuar sot, 7 Dhjetor 20202, i bën thirrje Qeverisë Rama të bëjë çdo përpjekje...

Basha kërkon ndihmën e aleatëve të PPE për sigurimin e vaksinës...

Situata e rënduar shëndetësore në vend dhe mungesa e masave nga ana e Qeverisë për përballimin e pandemisë së Covid-19 ishin shtyllat e fjalës...

Presidenti i PPE-së: E kemi paralajmëruar, tani është koha për të...

Udhëheqësi i PPE-së, Manfred Weber, mbështet kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis në lidhje me konfliktin me Turqinë për cështjen e detit. “Mbështetje e plotë për thirrjen...

“Arritja” e Ramës, Shqipëria futet në një listë me Bjellorusinë/ PPE...

Partitë Popullore Europiane kanë dalë sot me një qëndrim për situatën politike në Shqipëri. PPP i kërkon qeverisë “Rama” të përfundojë reformën sipas rekomandimeve...

PPE apel Ramës: Zbato marrëveshjen e 5 qershorit, ndryshimet e njëanshme...

"Zgjedhjet e lira e të ndershme janë parakusht themelor për integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian", thuhet në një reagim të PPE-së, lidhur me...

PPE mbështet Greqinë: Erdogan të goditet atje ku i dhemb më...

Partia Popullore Evropiane shprehu solidaritetin e plotë me Greqinë dhe Qipron si edhe pakënaqësinë e saj për sjelljen e Turqisë në Mesdheun Lindor. Në një...

Ndryshimi i Kushtetutës, Panariti: PPE shumë e qartë, dënon këtë farsë

Ish-ministri dhe ish-deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim Edmond Panariti deklaron se shumica e Partive të spektrit politik të Evropës së Bashkuar (fronti i...

Tjetër reagim i fortë nga PPE: Ndryshimet Kushtetuese nuk u bënë...

Patrick Voller, Sekretari për Marrëdhëniet me Jashtë në PPE, ka reaguar mbi ndryshimet kushtetutese të njëanshme të miratuara dje nga Parlamenti. Në një mesazh në...

Paloka: Sulmi i “nafijes së Ramës” ndaj PPE i turpshëm dhe...

Nënkryetari i PD-së, Edi Paloka, ka reaguar ndaj qëndrimit të Qeverisë, e cila përmes ministres Elisa Spiropali, e konsideroi fyese gjuhën e Zëdhënësit të...

Rama fshihet pas Spiropalit dhe sulmon PPE: Gjuhë fyese, po na...

Qeveria ka reaguar përmes ministres Elisa Spiropali lidhur me qëndrimin e shfaqur nga PPE, pas miratimit të ndryshimeve Kushtetuese. Zëdhënësi i PPE kritikoi sot ashpër...

Deklarata e PPE për ndryshimet Kushtetuese, Vasili: I tregoi horrave të...

Petrit Vasili, nënkryetar i LSI-së, ka reaguar përmes një postimi në rrjetet sociale, lidhur me deklaratën e PPE ndaj ndryshimeve Kushtetuese të miratuara dje...

Reagimi i PPE/ Gjosha: Të përkthehet në udhërrëfyes për rezultate konkrete

Ish-ministrja e Integrimit, Klajda Gjosha, ka reaguar pas postimit të Zëdhënësit të Grupit Parlamentar të PPE-së, Michael Gahler, i cili kërkoi miratimin e reformës...
WhatsApp DENONCO