E mërkurë, Shkurt 26, 2020
Etiketimet PPE

Etiketim: PPE

FRPD anëtarësohet në forumin studentor të PPE/ Basha: Të rinjtë janë...

FRPD zgjidhet anëtar me të drejta të plota në forumin zyrtar studentor të Partisë Popullore Europiane, familjen e madhe të EDS! Belind Këlliçi, kryetar...

Rezoluta e PPE për Shqipërinë/ Shehu jep alarmin: Shkojmë drejt katastrofës,...

Një ditë më parë, në Samitin e mbajtur në Zagreb, PPE miratoi një rezolutë në lidhje me krizën politike në Shqipëri, e cila nxit...

Çfarë fitoi Basha nga PPE? Dokumenti fshikullues për Edi Ramën

Udhëtimi i Lulzim Bashës drejt Zagrepit në tubimin e partive të së djathtës europiane nuk ka shkuar kot. Prej andej lideri i PD-së ka...

Zgjidhni krizën politike!/ Rezoluta për Shqipërinë, PPE: Bëni zgjedhje të lira...

Partitë e qendrës së djathtë europiane kërkojnë në mënyrë unanime zgjidhjen e krizës së thellë politike përmes dialogut mes PS dhe opozitës si dhe...

Rezoluta e PPE: të zgjidhet kriza politike në Shqipëri, dialog gjithëpërfshirës...

Në një kohë që kriza politike në Shqipëri po thellohet dhe përplasjet kanë përfshirë edhe institucionet kryesore në vend, Presidentin me Parlamentin dhe KED-në,...

PPE miraton rezolutën: Sa më shpejt të hapen negociatat me Shqipërinë...

Partitë Popullore Europiane zhvilluan në Zagreb, një samit, ku ishte i pranishëm edhe kryetari i PD-së, Lulzim Basha. PPE aprovoi një draft-rezolutë emergjente përmes të...

Me Manfred Weber, Europa do të jetë shumë më e fortë/...

Belind Këlliçi, kryetar i FRPD-së, ka marrë pjesë në mbylljen e fushatës së partisë Popullore Europiane në Mynih. Këlliçi përmes një postimi në rrjet...

Basha publikon foton me Daul: Takim i shkëlqyer…

Kreu demokrat Lulzim Basha ka marrë pjesë në samitin dyditor të Partisë Popullore Europiane, që u mbajt në Bruksel. Kreu demokrat raportohet të ketë zhvilluar...

PPE pezullon Fidesz, partinë e kryeministrit Orban

Fidesz, partia e kryeministrit hungarez Viktor Orban, është pezulluar nga grupimi I Partia Popullore Europiane. Vendimi është marrë sot në Samitin Politik të PPE-së që...

Asamblea Politike e PPE, Basha takon kryetaren e CDU/ Ja për...

Kreu demokrat Lulzim Basha po merr pjesë në punimet e Asamblesë Politike të Partisë Popullore Europiane, që po mbahet në Bruksel. Punimet e Asamblesë kanë...

Kandidati i PPE: BE e paplotë pa Ballkanin, Turqia s’mund të...

Kandidati i Partive Popullore Europiane, Mafred Weber në një samit në Bukuresht shprehet se Bashkimi Europian nuk do të ishte i plotë pa pasur...

Joseph Daul: Rruga e Shqipërisë në Europë kalon nga demokracia funksionale,...

Rruga e Shqipërisë në Europë kalon përmes shtetit ligjor dhe demokracisë funksionale, u shpreh Presidenti i PPE, Joseph Daul, gjatë takimit në Bruksel, me...

PPP, pikë e dobët për ekonominë e Shqipërisë

Profili i kreditit i Shqipërisë, që është një emetues i vlerësuar me B1, ndikohet nga forca e ulët ekonomike me një vnivel të ulët...
WhatsApp DENONCO