“Kronika e RAI2 e pabesueshme”, Bollino: Rama i alarmuar nga lajmet në mediat italiane…

Carlo Bollino, pronari i Report Tv, nuk ka zhgënjyer Kryeministrin Edi Rama, duke zgjedhur të qëndrojë në krah të tij, edhe kur kolegët e tij italianë faktojnë se në Shqipëri ka një problem me lëndët narkotike dhe blerjen e zgjedhjeve me paratë e drogës.

I pranishëm në emisionin “Open”, Bollino ka akuzuar televizionin shtetëror italian, RAI 2, se ka zhvilluar një kronikë false mbi trafikun dhe vjedhjen e votave në Shqipëri.

LEXO EDHE  Vizita e Dendias në Tiranë, Shehu: "Deti", ja çfarë pres

Bollino ka pranuar se Edi Rama ishte i alarmuar nga një valë lajmesh që mediat italiane po jepnin për Shqipërinë.

“Për mua kronika e Raidue ku një trafikant fliste para kamerave ishte e pabesueshme”, tha Bollino.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here