Protesta/ Salianji apel Ramës: Thirri mendjes, kapërcimi i gardhit nuk zgjat…

Ish-deputetët e opozitës që po drejtojnë protestat qytetare i kanë bërë thirrje Edi Ramës që të japë dorëheqjen dhe t’I hapë rrugë qeverisë tranzitore.

Ervin Salianji i ka kërkuar Edi Ramës që ti thërrasë mendjes, ndërsa shtoi se qytetarët kërkojnë zgjedhje të lira.

“Sot, ne që kemi qënë në atë sallë, jemi të vetëdijshëm se kemi pasur mundësinë historike për të vënë një gur të vogël për ta bërë Shqipërinë si gjithë Europa. Ne kërkojmë sot zgjedhje të lira dhe të ndershme.

Nëse nuk do të kërkonim me forcën e arsyes që Rama t’i thërriste mendjen, a do të zgjaste më shumë se 2 minuta, kapërcimi ia tij gardhi që është aty, apo jo?!”, theksoi Salianji.

LEXO EDHE  VOA publikon raportin e ILD/ "Shkeljet e gjyqtarit të Korçës, që liroi të burgosurin e përjetshëm"

Ndërkohë ish-deputeti Klevis Balliu e quajti Kuvendin si parlamenti i horrave, bandave, që nuk përfaqëson qytetarët shqiptarë.

“Këtu është fuqia e Shqipërisë. Edi Rama hapi veshët sepse është ndez flaka e shpresës, nëse nuk të zgjon do digjesh nga flaka e sh[resës. Beteja jonë ka filluar dhe është betejë pa kthim, fuqi a e vërtetë është e ju, fuqi juaj është më  e madhe se fuqia e njerëzve në pushtet”, tha Balliu.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here