Shpërthen analisti/ Ata që nuk arnuan brekët e Shukriut, u shqetësuan nga …

Protesta e djeshme e opozitës shënoi disa incidente, ku më i rëndi ishte përdorimi i gazit helmues nga forcat e policisë ndaj protestuesve, mes të cilëve kishte fëmijë dhe të moshuar.

Pas sulmit me gaz, protestuesit shpërthyen me një sërë sharjesh në drejtim të Kryeministrit, deputetëve, policisë.

Për minuta të tëra, protestuesit nuk ndalën sharjet, disa herë edhe të rënda, që siç duket kanë krijuar edhe shqetësime.

Pikërisht ndaj këtyre shqetësimeve ka reaguar analisti  Andi Bushati.

“Të gjithë ata që nuk arnuan dot brekët e Shukriut dhe nuk përmbajtën dot epshet e Rahajt, sot janë shumë të shqetësuar, për fjalorin seksist në mitingun e opozitës”, ironizon Bushati.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here