Protesta/ Shqipëria në këmbë, ja mesazhi i ish-Presidentit Nishani

Ish-Presidenti Bujar Nishani, përmes rrjeteve sociale, ka reaguar lidhur me protestën e opozitës.

“Shqipëria tashmë është në këmbë.

Nuk ka më tërheqje pas nga përballja me politikën e inkriminuar, me çirakët e tyre grabitqar që vjedhin çdo ditë varfërinë e shqiptarëve, me vrasësit e shpresës dhe të ardhmes së një kombi të tërë.

Nuk ka plumba gome që i përgjunjë më shqiptarët”, shkruan Nishani.

Postimi i ish-Presidentit

Shqiptarët e ndershëm, patriotë dhe të pashitur janë tashmë në këmbë.

LEXO EDHE  Tavolina dhe karrige kokës/ Sherr masiv në zonën e ish-bllokut, të përfshirë djemtë dhe nipat e deputetëve të PS (Video)

Kjo është shumica dërrmuese e popullit.

Shqipëria tashmë është në këmbë.

Nuk ka më tërheqje pas nga përballja me politikën e inkriminuar, me çirakët e tyre grabitqar që vjedhin çdo ditë varfërinë e shqiptarëve, me vrasësit e shpresës dhe të ardhmes së një kombi të tërë.

Nuk ka plumba gome që i përgjunjë më shqiptarët.

Beteja me të keqen ka nisur.

Shqipëria tani është në këmbë.

Ka vetëm një fund.

Triumfi i popullit dhe të drejtat e tij.


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here