Zbulohet banda e hajdutëve/ Arrestohet njëri, dy në kërkim, ja për çfarë akuzohen

Policia e Elbasanit ka mundur të zbulojë një bandë që kryente vjedhje në disa qytete të vendit. Mësohet se aktiviteti i grupit shtrihej kryesisht në zonën e Peqinit dhe atë të Lushnjes, ndërsa në prang aka rënë 24-vjeçari I.J, banues në Has, i dënuar më parë për vjedhje.

Njoftimi i policisë

Në vijim të punës për parandalimin e vjedhjeve, zbardhjen dhe vënien para përgjegjësisë ligjore të autorve të vjedhjeve të ndodhura më parë, Specialistët e Komisariatit të Policisë Peqin, kanë bërë arrestimin e shtetasit:

I.J., 24 vjeç, banues në Has, Kukës.(i dënuar më parë për vjedhje)

Ky shtetas është arrestuar në flagrancë pasi dyshohet se në bashkëpunim me dy shtetas të tjerë, kanë vjedhur një ciklomotor në pronësi të shtetasit B.S.

LEXO EDHE  EMRAT/ OFL "zbarkon" në Gjirokastër, 5 persona duhet të deklarojnë pasurinë

Nga veprimet hetimore të kryera, nga Specialistët e Hetimit të Krimit në Komisariatin e Policisë Peqin, dyshohet se këta shtetas janë autorë dhe të 4 vjedhjeve të tjera të ndodhura më parë.

Në bashkëpunim me njëri -tjetrin dyshohet se kanë kryer vjedhje në 3 banesa në Peqin, si dhe mjetin që përdorin për të lëvizur kur kryenin vjedhje rezultoi se këta shtetas e kanë vjedhur në Lushnje, mjet i cili u sekuestrua në cilësinë e provës materiale, sëbashku me ciklomotorin dhe disa sende të tjera.

Vijon puna për zbardhjen dhe dokumentimin e vjedhjeve të tjera që dyshohet se i kanë kryer këto shtetas në bashkëpunim me njërin- tjetrin.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan për veprime të mëtejshme .


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here