LAJM I FUNDIT/ Operacioni anti-drogës Shqipëri-Itali, 6 persona në pranga (EMRAT)

Përditësuar/ Sipas mediave italiane bëhet fjalë për një grup të strukturuar me 21 shqiptarë dhe 6 italianë, të cilët trafikonin lëndë narkotike në Ballkan dhe në vendet Europiane gjatë 10 viteve të fundit.

Mendohet se deri më tani, ky grup ka trafikuar rreth 10 ton lëndë narkotike. Nga shqiptarët e kapur në këtë operacion janë; Luka Beqiraj, Bilbil Kabello, Arbnor Hoxhaj, Denis Pashaj, Kujtim Elmazi dhe Kristian Llanaj.

LEXO EDHE  “Sa shkon për një treshe? Dua të...”/ Zbardhen përgjimet e grupit të prostitucionit në Rrogozhinë

***

6 persona kanë përfunduar në prnaga gjatë ditës së sotme, në sajë të një operacioni anti-droge në Vlorë.

Policia dhe forcat e Reneas, së bashku me Guardia Di Finanza, kanë mbërritur në qytetin e Vlorës rreth orës 07.00 të ditës së sotme, ndërkohë që policia italiane është duke kryer një tjetër aksion edhe në vendin fqinjë në të njëjtën kohë. /Boldnews.al/

 


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here