Rama publikon videon, qytetarët shpërthejnë në komente kundra tij

Si çdo ditë, kryeministri Edi Rama ka vijuar me publikimin e rubrikës “Mirëmëngjesi” në Facebook. Ditën e sotme e ka nisur me futjen në një shtëpi të re të familjes së Ëngjëllush Hyseinllarit, nga fshati Sovjan i Korçës.

Pas kësaj, kanë vërshuar komentet e qytetarëve kundër tij.

Videon e tij Rama e shoqëron me mbishkrimin: “MIRËMËNGJES
dhe me një tjetër dritë të ndezur aty ku kishte vetëm errësirë, ju uroj një të dielë të paqtë”.

Një komentues e ka quajtur Ramën langaraq.

“Ik o langaraq”.

Ndërsa një tjetër i ka kujtuar kryeministrit se në vitet e demokracisë politikanët kanë luftuar për të ndërtuar sarajet e veta.

“Nuk vjen behari me nje lule zoti kryeminister po ndertoni pallate te rregulloni popullin keni 30 vjet ne demokraci keni ndertuar sarajet e juaja si ju dhe te tjeret per popullin nje celes shtepie jepni.”

Disa komente të tjera janë:

LEXO EDHE  Covid 19/ Greqia shton masat, ja sa shtetas shqiptarë mund të kalojnë nga Kakavija

“Shiko ps ne Gramsh eshte per turp e kan kapur element me rekorde kriminale.
Ki kujdesmevendosjen kandidatit
Kryetarja aktuale ka punuar mire….” 

“Mirmengjes Edo na ke premtuar legalizime falas . erjon veliaj na ka vendosur taksen qe nuk mund ta marim legalizimin sepse. jam edhe i papune faleminderit.”

“Po po behen kurset dhe ajo bordella qe keni vene per drejtoreshe ste jep diplomen,,, e ka bere drejtorine e sherbimit profesional zgaver politke …”

“Isha duke ndjek meshen e shejt live edhe sot nuk na le rehat,ndoshta zoti merret nje dit me ty,po ajo eshte detyra juaj prandaj te kemi votuar ska nevoj per reklam!”PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here