Studentët publikojnë emrat e pedagogëve të korruptuar: Ja sa para marrin për provime

Studentet kane denoncuar sot me emra, pedagoget qe sipas tyre jane te korruptuar dhe marrin para dhe euro ne kembim te notes per provim, apo per te rregulluar mungesat.

Sot ne proteste, një student me megafon lexoi emrat e pedagogëve që i denoncojnë se marrin lekë për provimet.

“Pedagogë të korruptuar jeni murtaja e shoqërisë” – thërraitën studentet

Ja emrat qe u lexuan sot nga protestuesit

Thanas Xhillari 500-1000 euro FSHN

Petro Zoto 150 mij lekë deri në  2 mungesa

Andon Kume 1500 euro lënda UAMD Durrës

Universiteti Arteve 4000 mijë euro fitim konkursi

Gasper Kokaj 250 euro provimi Juridiku Shkodër

Kristaq Kikina 200 euro petagog Gjirokastër

Shkëlqim Hidri 250 euro Gjirokastër

Arben Bocari UBT 100 mijë lekë provimi i matematikës

Nirvana Shkëlzeni 300 euro 2 provime në Elbasan

Uk Bucpapa 50 mijë lekë Gjuhët e Huaja

Arjana Fejzo 5000 lekë për të kaluar UBT

Kledi Xhaxhiu 500 euro kimia FSHN

Alketa Lame 150 euro kimia FSHN

Sabri Hoxha 100 euro provimi te mjekësia

pedagoget_e_korruptuar_ok

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here