Nipi kapet në flagrancë duke dhunuar gjyshen, vihet në pranga nga policia

Policia e Gjirokastrës ka arrestuar në flagrancë i Mihal Aleksopulos, 20 vjeç, pasi akuzohet për dhunë në familje.

Arrestimi i tij u bë pasi i riu ka ushtruar dhunë fizike e psikologjike ndaj gjyshes së tij shtetases Sh.R, 61 vjeçe, banuese në Gjirokastër.

LEXO EDHE  Asamblea Kombëtare e PS, zbardhet agjenda/ Ja çfarë pritet të vendoset…

Gjithashtu gjatë shoqërimit të tij ka kundërshtuar me dhunë punonjësit e policisë. Materialet në ngarkim të këtij shtetasi i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër, nenet 130/a dhe 236/2 të Kodit Penal.