VIDEO/ Të rinjtë s’ndalin fishkëllimat, nxehet Rama, u tregon pyllin: Ti bilbil me gjyslyke jepi fund, ose…

Fishkellimat e vazhdueshme me të cilat është pritur nisja e fjalës së kryeministrit  sot në Ditën e Rinisë duket se e ka acaruar keq Ramën, i cili i kushtoi pjesën e parë të fjalimit pikërisht atyre, duke i etiketuar bilbila dhe duke i treguar pyllin.

”Kam një sugjerim këtu për disa djem që fishkëllejnë nga kënaqësia. Këtu afër është pylli, mund të shkoni të hipni nëpër pemë dhe të fishkëlleni ndërkohë të tjerët, shumica dërrmuese që kanë ardhur këtu për të dëgjuar të dëgjojnë. Dakord bilbila, ja ku e keni pyllin, ju 10 bilbila që jeni këtu, qe fishkelleni nga kenaqesi, dilni në pyll, hipni nëpër pemë e fishkëlleni, sepse ketu jemi natyrisht per turizmin e aventures, por jemi ne nje dite te shenuar qe eshte dita e Rinise dhe ministri me tha qe jane ftuar te gjithe ata qe kane te bejne direkt me kete aktivitet shume te rendesishem ekonomik e social te vendit qe eshte i lidhur jo vetem me agjencite, por edhe me sherbimet qe ofrohen dhe me ata nxenes qe i ofrojne keto sherbime ”, tha Rama.

LEXO EDHE  Zoti Berisha duhet t’ju kthej borxhin demokratëve

Por nderkohe qe Rama fliste, fishkellimat nuk jane ndaluar. Ai ka vazhduar serish: Me duket e padrejte qe nderkohe, qe disa bilbila vazhdojne dhe fishkellejne, e perseris nuk jemi ne pyll ketu, pylli eshte afer, dakord? une nuk hyj te ata qe dorezohen, ti me gjyslyke qe te shof atje, qe ke gjithe kohes me gishta ne fyt eshte shume mire qe ti japesh fund kenges se fytit ose te shkosh ne pyll.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here