Cili është raporti që ka me Edi Ramën? Ja përgjigjia që jep Ilir Meta…

Nga 24 korriku unë kam vetëm një parti që është kushtetuta e Shqipërisë dhe nuk më intereson asgjë që ka lidhje me të kaluarën time apo me raportet në të kaluarën me cilin do.

Kështu u shpreh Presidenti Ilir Meta, duke iu përgjigjur pyetjes gjatë një interviste në televizionin Alsat Maqedoni, mbi raportet që ka me kryeministrin Edi Rama.

LEXO EDHE  Përkeqësohet situata/ 768 të infektuar, rritet numri i v*ktimave në 24 orët e fundit në Shqipëri! Harta

Për  programin “200” të Nazim Rashidit, Meta tha se raportet politike me njëri-tjetrin kanë zero ndikim te sjelljet dhe veprimet e mia si president.  “Një nga arsyet që u zgjodha si president ishte se nuk kishte kandidat më të mirë për të përfaqësuar opozitën”, tha Meta.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here