Spahiu i përvishet Braçes: Asnjëherë nuk iu përgjigje kërkesave të bujqësisë!

Pas akuzave të deputetit të PS-së Erjon Braçe për ministrin e Bujqësisë, Panariti ka reaguar deputeti i LSI-së, Përparim Spahiu.

Në një postim në faqen e vet në FB, ai shkruan se përgjegjëse për situatën për të cilën ngre shqetesim Brace eshte indiferenca ndaj kerkesave qe jane bere nga ministria, dhe buxheti historik sipas tij me i uleti ndonjehere per bujqesine.

Postimi i Spahiut

Dhjetë herë më pak se Maqedonia, pesë herë më pak se Kosova është buxheti ynë për Bujqësinë. Asnjëherë nuk ju përgjigjët kërkesave të Ministeisë së Bujqësisë për më shumë fonde madje ky është viti historik me buxhetin më të ulët.
Po verifikojmë dëmet që shkaktoi moti në frutikulturë, Dibër e Korçë. Ju lutem si kryetar i komisionit të ekonomisë të kontribuonit maksimalisht për kompesimin total të tyre ashtu siç do kërkoja fonde shtesë për subvencionimin e fermerëve që shesin nën kosto. Ska faje dhe zgjidhje tjetër!
Prandaj LSI, e Para pasi do 5 fishojë buxhetin për bujqësinë!

LEXO EDHE  Emri/ U kap në shtëpi bari, dënohet me dy vjet burg shqiptari


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here