Shpërthen ish-presidenti: Qeverisë t’i vijë turp para pamjeve të tilla, e papranueshme, çnjerëzore

Pasi banorët, e ardhur në kryeqytet në këmbë nga Zharrëza, kaluan natën në qiell të hapur sepse policia nuk i lejoji të ngrenë çadra para ministrisë së Energjitikës, kanë qenë të shumtë reagimet në media dhe rrjete sociale.

Ish-presidenti Rexhep Meidani ka folur në lidhje me protestën e banorëve të Zharrëzës që kërkojnë dëmshpërblim për shkatërrimin e shtëpive të tyre.

LEXO EDHE  Zgjedhjet e 25 prillit, Imzot George Frendo: Politikanët të kthejnë sytë nga të varfrit

“A mund të heshtet përpara një fotografie dhe realiteti të tille?!

A nuk duhet të reagojë fuqishëm politika, shoqëria civile, media qytetare përpara kësaj situate?!

A nuk mund të mos vije turp para kësaj mungese ndjeshmërie, vonese zgjidhjeje, indiference e ngurtësie qeverisëse?!

Shumë e dhimbshme, krejt e papranueshme, jo njerëzore!”, shkruan ish-presidenti Rexhep Meidani në profilin e tij në Facebook.PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here