Arrestohet vëllai i Enkelejd Alibeaj, grabitje me armë në Gjermani

Taulant Alibeaj, vëllai i kreut të Departamentit të Sigurisë në Partinë Demokratike, Enkelejd Alibeaj, është vënë në pranga nga policia kriminale në Gjermani, pas një vjedhje me armë.

Burime nga policia kriminale njoftojnë se është arrestuar në datë 7 prill në Hahn të Gjermanisë, raporton Top Channel.
Ndërsa, burime jozyrtare të Policisë së Shtetit thonë që ai ka treguar një kartë identiteti shqiptare dhe një kartë identiteti policie autoriteteve gjermane.

LEXO EDHE  A keni konflikte me Redjan Rrajën? Ja si përgjigjet prokurori Ndoja dhe "Rrumi" para hetuesve

Ai nuk njihej në sistemin gjerman, por ishte regjistruar si Xhavit Morrnica.

Gjatë marrjes në pyetje ka deklaruar se ishte inspektor i policisë kriminale dhe punonte për Policinë në Tiranë. Po ashtu tregoi edhe një kartë identiteti italiane, sipas së cilës punonte për Ministrinë e Financave.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here