Shpërthen Paloka: Rama “lëpirës” me ndërkombëtarët “Arrogant” me qytetarët

“Lëpirës” me ndërkombëtarët dhe “arrogant” me opozitën dhe qytetarët, kështu i është drejtuar kreu i grupit parlamentar, Edi Paloka, kryeministrit Rama. Gjatë fjalës së tij mbajtur në hapjen e seancës parlamentare Paloka tha se, Kryeministri nuk ka treguar të vërtetën në takimin me Komisionerin e Zgjerimit, Johannes Hahn.

Paloka u shpreh se, Rama nga një anë tregohet “lëpirës” me ndërkombëtarët dhe “arrogant” me opozitën e qytetarët. “Lëpirës me të huajt dhe arrogant me opozitën dhe qytetarët e thjeshtë. Ky është tipar parësor i Ramës siç është paturpësia për mashtrimet”, tha ai.

Ashtu siç kishin paralajmëruar edhe më parë opozita është ngritur në këmbë dhe ka bllokuar foltoren e parlamentit duke penguar diskutimet e mëtejshme në seancën e sotme. Menjëherë ka reaguar Kreu i grupit parlamentar Gramoz Ruçi i cili i ka bërë thirrje Opozitës të ulet dhe të lejojë vijimin e seancës parlamentare me diskutime e mëtejshme. Në fjalën e tij Paloka ka parashtruar katër kërkesat e PD-së që kanë sjellë bllokimin e foltore. Ai ka kërkuar të respektohet ligji i dekriminalizimit ku të bëhet një ligj që të mos inkriminohet parlamenti, të krijohen kushtet për dialog politik për reformën në drejtësi, të mos shkelet kushtetuta si dhe në parlament të mos ketë deputet që kërkojnë fonde publike

LEXO EDHE  Kush është kundërshtar më i fortë Berisha apo Basha? Ja si përgjigjet Rama


PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here